آموزش شیمی

آموزش شیمی از جمله مباحثی است که همه افراد به اهمیت آن واقف هستند. برخی افراد عاشق شیمی هستند و یادگیری شیمی را آسان و جذاب می‌دانند و برخی دیگر اعتقاد دارند که یادگیری شیمی سخت و دشوار است و حتی یه معظل بزرگ برای آنها به شمار می‌رود. ولی واقعیت این‌است که شیمی نه تنها خسته کننده نیست بلکه بسیار هیجان انگیز است و نحوه آموزش شیمی است که آن را جالب و یا خسته کننده می‌کند. شما با آموزش صحیح و درک مفاهیم شیمی زیبایی های آن را درک کرده و از آموختن آن لذت خواهید برد.

آموزش شیمی عمومی آموزش از پایه تا پیشرفته

شیمی یکی از شاخه‌های علوم پایه است که به مطالعه خصوصیات و ساختار ماده می‌پردازد و برهمکنش های بین مواد تشکیل دهنده ماده که شامل اتم‌ها و مولکول‌ها است را بررسی می‌کند. همه ما توسط شیمی احاطه شده ایم. اگر به محیط اطراف خود نگاهی بیاندازید متوجه می‌شوید که اتم ها و مولکول‌ها همه چیز پیرامون ما را تشکیل می‌دهند. حتی بدن ما هم از اتم‌ها و مولکول‌ها تشکیل شده است. شما می توانید شیمی را در تک تک فعالیتهای روزمره خود ببینید، از تولید مواد غذایی در مزارع تا پختن آنها در آشپزخانه ، از دوچرخه تا موشک فضایی، از تلفن تا کامپیوتر، فولاد مورد استفاده در ساختمان ها ، پلیمرهای سازنده کیسه های پلاستیکی ، باتری تلفن های همراه ، فتوسنتز ، مواد شوینده ، لباس ، رنگ و رزین ، نوشیدنی ها همگی مثال‌هایی از کاربردهای علم شیمی هستند. 

به طور کلی شیمی تلفیقی از قوانین تئوری و آزمایش های عملی است و استفاده از قوانین شیمی مستلزم درک عمیق مطالب و استفاده از مفاهیم آموخته شده برای حل مسائل و چالش‌ها است.  به همین علت آموزش شیمی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در کشورهای پیشرفته دنیا بودجه‌های هنگفتی برای توسعه و آموزش شیمی هزینه می‌شود. یادگیری شیمی به دانش آموزان و دانشجویان این امکان را می‌دهد تا با روش علمی آشنا شوند و مهارتهای ارتباط، تفکر و حل مسئله را بیاموزند. یادگیری شیمی مستلزم درک عمیق مطالب است و می‌توان گفت که آموزش شیمی نیازمند نوع خاصی از مطالعه و تفکر است و همه دانش‌آموزان و دانشجویان اگر از حمایت و آموزش‌های درستی برخوردار شوند بدون شک در یادگیری شیمی موفق خواهند بود.

 آشنایی اولیه با مفاهیم شیمی در مقطع متوسطه آغاز می شود و آموزش تخصصی شیمی در مقطع کارشناسی شیمی انجام می‌شود و بعد از مقطع کارشناشی دانشجویان می‌توانند در یکی از گرایش‌های شیمی در مقطع تحصیلات تکمیلی ادامه تحصیل داده و به صورت عمیقتری با مباحث و قوانین مربوط به گرایش‌های مختلف شیمی آشنا شده و مباحث را مورد بررسی قرار دهند. همچنین علم شیمی همپوشانی زیادی با علوم مختلفی همچون بیولوژی، بیوتکنولوژی ، پزشکی ، داروسازی و رشته‌های مهندسی دارد و دانشجویان این رشته ها قبل از فارغ التحصیلی ملزم به گذراندن دروس پایه شیمی هستند. 

از آنجا که تدریس دانشگاهی به شکلی پراکنده و بدون جمع بندی است، ارائه مطالب اصلی و مهم شیمی به شکل خلاصه منسجم بهترین راه برای آشنایی و درک مطالب دروس شیمی است. ما در مجموعه “شیمی با ما” تلاش می‌کنیم  تا منابع و مطالب آموزشی عمومی و تخصصی شیمی را از پایه تا پیشرفته در کلیه مقاطع تحصیلی برای دانش‌آموزان و دانش‌آموزان ارائه دهیم. ما آموزش‌ها را بر مبنای درک مفاهیم و بهبود قدرت استدلال و مهارت حل مسئله تدوین کرده‌ایم.  آموزش های ما بیشتر در موارد زیر خواهند بود:

آموزش شیمی پایه

 آموزش شیمی پایه شامل آموزش دروس شیمی در مقطع متوسطه است و مفاهیم اصلی و پایه‌ای شیمی آموزش داده می‌شود.

آموزش شیمی پایه

آموزش شیمی عمومی

آموزش شیمی عمومی شامل آموزش های مربوط به دروس تئوری شیمی عمومی و آزمایشگاه شیمی عمومی است.

آموزش شیمی عمومی

آموزش شیمی تخصصی

آموزش شیمی تخصصی شامل آموزش های مربوط به دروس تخصصی گرایش های مختلف شیمی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. از جمله گرایش‌های مهم شیمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شیمی فیزیک
  • شیمی آلی
  • شیمی معدنی
  • شیمی تجزیه
  • شیمی کاربردی
  • نانو شیمی
آموزش تخصصی شیمی
سبد خرید
WeCreativez WhatsApp Support
سلام. میتونم کمکتون کنم؟